Mahle Motorsport Engine Piston Ring Set - 8250MS-10
Ring (set) - Sport Compact Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 8250MS-10
No shipping options
82.50 mm 1.0, 1.2, 2.8mm Drop In Rings
Products specifications
Attribute name Attribute value
UCR Thickness 1.0mm
Piston Ring Thickness 1.0mm, 1.2mm, 2.8mm
LCR Thickness 1.2mm
OCR Thickness 2.8mm