Mahle Motorsport Engine Piston Ring Set - 8750MS-12
Ring (set) - Sport Compact Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 8750MS-12
No shipping options
87.50 mm 1.2, 1.2, 2.8mm Drop In Rings
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.2mm
UCR Thickness 1.2mm
Piston Ring Thickness 1.2mm, 1.2mm, 2.8mm
OCR Thickness 2.8mm