Mahle Motorsport Engine Piston Ring Set - 9238MS6-12
Ring (set) - Sport Compact Rings
Manufacturer: Mahle Motorsport
Manufacturer part number: 9238MS6-12
No shipping options
92.38 mm 1.2, 1.2, 2.5mm Drop In (6cyl) Rings
Products specifications
Attribute name Attribute value
LCR Thickness 1.2mm
UCR Thickness 1.2mm
Piston Ring Thickness 1.2mm, 1.2mm, 2.5mm
OCR Thickness 2.5mm