PRP Seat - A3610-47-72
Check if this part fits your vehicle Select your vehicle to confirm fitment before you buy.
Select vehicle
Low Back Rear Bench for Jeep JKU/JLU
Manufacturer: PRP
Manufacturer part number: A3610-47-72
No shipping options
Built for off-road, this suspension bench provides better comfort and containment than stock. The styling of this Classic Series bench matches the styling of our other Classic Series seats, so you can match the exact look of your front seats. The bench can comfortably fit 2.5 adults, and is built 3" shorter than our standard to allow for more leg room (23" deep - front to back). This High-Back version features two headrests. Available in 5 pre-designed color combinations. Black and Red - 201, 210, 50 72; PRP Red Out Built at 47" width to fit into Jeep Wrangler JKU/JLU. Attach to your vehicle with our Jeep JKU/JLU Rear Seat & Bench Mount. Fits in the back of your Jeep Wrangler JKU (2007-2018) or Jeep Wrangler JLU (2018+) Measures 47” wide Mounting Area: 41? Wide x 15? Front to Back 24" Tall x 23” Deep