HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-114-122
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #116,Range:4.5"- 4.8"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-114-122
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 4.5" - 4.8" (114mm-122mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 1.14
Maximum Diameter 122
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 4.5"-4.8" (114mm-122mm), Size # 108