HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-121-129
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #124,Range:4.76"- 5.08"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-121-129
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 4.76" - 5.08" (121mm-129mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 121
Maximum Diameter 129
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 4.76"-5.08" (121mm-129mm), Size # 114