HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-127-135
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #132,Range:5"- 5.31"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-127-135
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 5" - 5.31" (127mm-135mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 127
Maximum Diameter 135
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 5"-5.31" (127mm-135mm), Size # 121