HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-133-141
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #140,Range:5.24"- 5.55"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-133-141
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 5.24" - 5.55" (133mm-141mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 133
Maximum Diameter 141
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 5.24"-5.55" (133mm-141mm), Size # 127