HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-140-148
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #148,Range:5.5"- 5.81"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-140-148
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 5.5" - 5.81" (140mm-148mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 140
Maximum Diameter 148
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 5.5"-5.81" (140mm-148mm), Size # 133