HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-146-154
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #156,Range:5.75"- 6.06"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-146-154
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 5.75" - 6.06" (146mm-154mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 146
Maximum Diameter 1.54
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 5.75"-6.06" (146mm-154mm), Size # 140