HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-159-167
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #172,Range:6.26"- 6.57"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-159-167
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 6.26" - 6.57" (159mm-167mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 159
Maximum Diameter 167
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 6.26"-6.57" (159mm-167mm), Size # 152