HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-191-199
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #212,Range:7.5"- 7.81"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-191-199
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 7.5" - 7.81" (191mm-198mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 191
Maximum Diameter 198
Adjustment Type Nut
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 7.5"-7.81" (191mm-198mm), Size # 184