HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-197-205
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #220,Range:7.75"- 8.06"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-197-205
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 7.75" - 8.06" (197mm-205mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 197
Maximum Diameter 205
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 7.75"-8.06" (197mm-205mm), Size # 190