HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-210-218
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #236,Range:8.25"- 8.56"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-210-218
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 8.25" - 8.56" (210mm-218mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 210
Maximum Diameter 218
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 8.25"-8.56" (210mm-218mm), Size # 200