HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-229-237
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #,Range:9"- 9.34"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-229-237
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 9" - 9.34" (229mm-237mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 229
Maximum Diameter 237
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 9"-9.34" (229mm-237mm), Size # 222