HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-267-275
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #,Range:10.52"- 10.83"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-267-275
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 10.52" - 10.83" (267mm-275mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 267
Maximum Diameter 275
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 10.52"-10.83" (267mm-275mm)