HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-41-46
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size Range:1.61"- 1.77"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-41-46
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 1.61" - 1.77" (41mm-46mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 41
Maximum Diameter 46
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 1.61"-1.77" (41mm-46mm), Size # 35