HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-48-56
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #32,Range:1.89"- 2.2"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-48-56
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 1.89" - 2.2" (48mm-56mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 48
Maximum Diameter 56
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 1.89"-2.2" (48mm-56mm), Size # 41