HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-54-62
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #40,Range:2.13"- 2.44"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-54-62
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 2.13" - 2.44" (54mm-62mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 54
Maximum Diameter 62
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 2.13"-2.44" (54mm-62mm), Size # 48