HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-57-65
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #44,Range:2.25"- 2.56"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-57-65
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 2.25" - 2.56" (57mm-65mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 57
Maximum Diameter 65
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 2.25"-2.56" (57mm-65mm), Size # 51