HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-70-78
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #60,Range:2.75"- 3.07"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-70-78
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 2.75" - 3.07" (70mm-78mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 70
Maximum Diameter 78
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 2.75"-3.07" (70mm-78mm), Size # 63