HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-73-81
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #64,Range:2.87"- 3.19"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-73-81
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 2.87" - 3.19" (73mm-81mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 73
Maximum Diameter 81
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 2.87"-3.19" (73mm-81mm), Size # 68