HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-76-84
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #68,Range:3"- 3.31"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-76-84
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 3" - 3.31" (76mm-84mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 76
Maximum Diameter 84
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 3"-3.31" (76mm-84mm), Size # 70