HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-83-91
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #76,Range:3.25"- 3.58"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-83-91
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 3.25" - 3.58" (83mm-91mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 83
Maximum Diameter 91
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 3.25"-3.58" (83mm-91mm), Size # 76