HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-89-97
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #84,Range:3.5"- 3.82"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-89-97
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 3.5" - 3.82" (89mm-97mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 89
Maximum Diameter 97
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 3.5"-3.82" (89mm-97mm), Size # 83