HPS Performance Hose Clamp - 316-SSTC-95-103
100% Marine Grade Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp,Size #92,Range:3.75"- 4.06"
Manufacturer: HPS Performance
Manufacturer part number: 316-SSTC-95-103
No shipping options
HPS 100% marine grade 316 stainless steel T Bolt hose clamps with effective range 3.75" - 4.06" (95mm-103mm) perform well in saltwater applications and offer better corrosion resistance than the standard 304 T-bolt band clamp
Finish Plain
Minimum Diameter 95
Maximum Diameter 103
Title 2 HPS Marine 316 Stainless Steel T-Bolt Hose Clamp , Range: 3.75"-4.06" (95mm-103mm), Size # 89